Meral Akşener’den Mansur Yavaş’a: Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı asla unutmaz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Afyonkarahisar’da düzenlediği iftar programına katıldı.

İftarda konuşma yapan Meral Akşener, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin dayattığı ittifak siyasetinin başarıya ulaşmadığını gördükleri için artık hür ve müstakil devam ettiklerini” yineledi.

Akşener, “Biz bir şey gördük. Cansiperane bu ucube sistemi değiştirelim diye gayret ederken aslında herkesin çok rahatı varmış. Herkes yan gel yat Osman durumundaymış. Bir tanesi diyor ki; ‘Valla kutusunu koysam yüzde 60’la alır’. Bu tarafta diyor ki; ‘Ceketimi koysam kazanırım’. Burada bir ceket var, burada da bir kola kutusu var. İki taraf birbiriyle çatışıyor. Ne üzerinden çatışıyor? Şuculuk, buculuk üzerinden çatışıyor ve bunun içinde emekliler yok. Mülakat zulmüne uğrayan çocuklarımız yok. Mazottan, gübreden, ilaçtan beli bükülen çiftçilerimiz yok. Esnafımız yok. Yani aziz milletimiz yok” ifadelerini kullandı.

‘SARAÇHANE MEDYASI DENİLEN TAYFA, GAZETECİMSİ ARKADAŞLARIN TÜMÜ ÖLMÜŞ ANAMA SÖVDÜLER’

2019’daki yerel seçimlerde CHP ile kurdukları Millet İttifakı’nın kazandığı belediyelerde İYİ Parti’nin katkısı olduğunu belirten Akşener, “İstanbul, Ankara, Antalya, Adana gibi belediyelerin alınmasında katkısı olan, faydası olan bir siyasi partiyiz. Enteresan şeyler yaşadık. Sayın İmamoğlu’na İstanbul Belediye Başkanı sandalyesinde otururken bir hukuki ceza çıktı ve ortalık karıştı. Sayın Kılıçdaroğlu Almanya’daydı ben koştur koştur gittim. Sayın İmamoğlu’na destek olayım dedim ama bugün tırnak içinde ‘Saraçhane medyası’ denilen tayfa, yani bugün ‘kanım aksa da zafer İmamoğlu’nun’ diyen medyamsı, gazetecimsi arkadaşların tümü ölmüş anama sövdüler” dedi.

‘HASTAYKEN MUHİTTİN BÖCEK’İN YERİNE BAŞKASINI GEÇİRMEYİ TEKLİF ETTİLER, HAYIR DEDİM’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in 2020 yılında korona virüsüne yakalandığını hatırlatan Akşener, “Uzun bir hastalık süreci geçirdi. Ne kadar insan varsa belediye başkanlığı görevinde olan birer birer geldiler ve dediler ki ‘Sen razı olursan CHP razı olacak. Sayın Kılıçdaroğlu’yla da sen konuş’. Bu dediğim Böcek hasta yatağında yatarken. ‘Şu kişiyi yerine oturalım’. Ben ‘Hayır’ dedim. Bunun siyasi bir ahlaksızlık olduğunu söyledim ve yapamadılar. Sonra Allah şifasını verdi Sayın Muhittin Böcek iyileşti ve yönetmeye devam etti” şeklinde konuştu.

‘ONUN ADINA ÇOK UTANDIM’

“Ankara’da da benzer işler oldu. Yapılan haksızlıkların hemen karşısında olup bu arkadaşların yanına koştuk” diyen Akşener, şöyle devam etti:

“Sonra ne mi oldu? Biz hür ve müstakil girme kararı aldığımızdan itibaren Antalya’da belediye meclis üyelerimizi bizatihi Muhittin Böcek Bey kardeşim birer birer istifa ettirdi. İstanbul’da ne oldu? İstanbul’da da aynı şekilde bazı ilçe başkanlarımız, bazı belediye meclis üyelerimiz hem de bizzat hem partimize hem bana hakaret ve iftira ederek istifa ettirildi, fotoğraflar verildi. En berbatı da Ankara. Hem bütün teşkilatlar ucuna kadar istifa ettirilmek üzere büyük bir gayret sarf edildi. Çok üzüldüm, onun adına çok utandım Sayın Mansur Yavaş çıktı televizyonda dedi ki; ‘İl başkanı, belediye meclis üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yöneticileri İYİ Parti’den istifa ettiler, benimle çalışıyorlar’. Diğerleri anlamaz ama bu söyleyeceğimi Sayın Mansur Yavaş ve etrafındaki tayfa anlayacaktır. Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı asla unutmaz. Allah şahittir, vallahi billahi tallahi ben de unutmayacağım.”

‘EY BÜYÜK BAŞBUĞUM, SÖZ VERİYORUM BU SÖZÜNÜ UNUTMAYACAĞIM’

“İyilik yap kötülük bul. Böyle bir sistemden hayır çıkmaz. Onun için İYİ Partili kardeşlerim bunlar bizim için yeni tecrübeler. İnsanlara güvenip, onlar için fedakarlık yapıp karşılık olarak siyasi ahlaksızlık görüyorsanız eğer oraya bir mim koyacaksınız. Rahmetli Başbuğumuzun evimizde söylediği bir cümle var; ‘Evladım herkese bir mim koy. Bazen evreni kaplasın bazen pertavsızla görünsün’. Ey büyük Başbuğum benim; burada bütün İYİ Partililerin huzurunda söz veriyorum, bu sözünü unutmayacağım. Bu sözünü kulağıma bir küpe yapacağım. Şimdi tabii mimi koymadığımız için ihanetler boyumuzu aştı ama dediğim gibi bozkurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz. Ayın 31’ine 7 gün kaldı. Göreceğiz ne olacak.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x